Açık Yeşil Muhabbet Kuşu

Açık Yeşil Muhabbet Kuşu

Sarih Yeşil Muhabbet Kuşları‘nın cinsinin natürel rengini taşıdığı öğrenilmektedir. Farklı renkte olanların bu cinsten değişinime uğrayarak ortaya çıktığı düşünülmektedir.

Takribî 18 cm. ebatlarında olan sarih yeşil Muhabbet Kuşları da değişik Muhabbet Kuşları gibi ufak ebatlı bir Papağan cinsidir. Beslenmeleri oldukça basit olan sarih yeşil Muhabbet Kuşları genellikle tohumla beslenirler. Bunun yanında meyve ve sebzelere de düşkün oldukları öğrenilmektedir. Fakat beslenme mevzusunda dikkat edilmesi gereken husus, yedikleri meyve ve sebzelerin tatlı olmasıdır. Arada bir de troid bezlerinin iyi çalışabilmesi için iyot kombinasyonu verilmesi gerekebilir.

Sarih yeşil Muhabbet Kuşu, azıcık yaramaz ve çok oyuncu bir Muhabbet Kuşudur. Hiperaktiflikleri sahibi olan tam hayvanseverler tarafından öğrenilmektedir. Reyin gereksinimlerini karşılayamadıklarında kafesinin içinde aksi hareketler sergileyebilirler. Bu surattan ilgilenemeyeceğiniz zamanlarda oyalanabilmesi için kafesinde alaka çekici oyuncaklar bulundurmanız, bu aksiliğin önüne geçmek için yeterli olacaktır.

Sarih yeşil Muhabbet Kuşu, hakikatinde sahibinden çok fazla alaka beklemez. Rastgele bir eğitim almadan kendi başına oynayabilir. Bunun yanında şayet sahiplerinden yeterli ilgi ve alakayı görürlerse, sahiplerine oldukça bağlı ve sevinçli olurlar.

Oldukça patavatsız olan bu Muhabbet Kuşlarına sahip olmak, kuş beslemekten neşe alan hayvanseverler için oldukça cümbüşlü olacaktır.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın