Adana Güvercini

Adana Güvercini, oldukça kocaman olan ve büyük kafalı olarak deyim edilen bir kuştur. Bağdat güvercini ile Posta güvercini ’nin kırmasıdır.

Burunlarında yer alan et parçası ile ön tasarıya çıkan ve tanınması basit bir hale gelen bu güvercinler, yalnızca Adanalı kuşçular tarafından değil, güvercin beslemeyi hoşlanan ve yavrularının süratli gelişmesini isteyen herkes tarafından seçim edilen çok popüler güvercin cinsidir. Öteki bakıcı kuşlar ile eş yakalanamayacak kadar aralarında fark olduğu bir hakikattir. Misal verecek olursak, Adana güvercini daha kocaman ve bakıcı özelliklere sahip olduğundan dolayı yavrularını öteki bakıcı kuşlardan daha süratli ve sıhhatli bir biçimde geliştirir.

Olağan bakıcı kuşlar ebat olarak küçük oldukları için ve Adana güvercinlerinin bünyelerinin ve gövdelerinin büyüklüğünden dolayı, kış aylarında yavrularının üstünü basitçe kapatabilmektedirler. Bu sayede yavruların sıcak bir civarda süratlice gelişmelerini sağlarlar.

Peki Adana güvercinlerinin maliyet aralıkları ne kadardır? Adana güvercinlerinin her bütçeye hitap eden güvercinler olduğu söylenebilir. Renklerine göre maliyetlerinin değiştiğini de göz arkasını etmemek gerekiyor. Bu güvercinler artık Türkiye ’nin her bölgesine dağılan bir güvercin haline gelmiştir. Sizde gerek yavru bakıcısı olarak gerek hobi olarak bu cinsi besleyebilirsiniz.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın