Albino (Beyaz) Muhabbet Kuşu

Albino Muhabbet Kuşları, insanlarla etkileşimi hoşlanan, onlarla aynı civarda bulunmaktan haz alan bir başka Muhabbet Kuşu cinsidir.

İsminden de anlaşılacağı üzere renkleri beyaz ve tonlarında olur. Göz renkleri faklılık göstereceği gibi genellikle kırmızı olurlar. Uzman şahıslar arasında Tavşan kuş çeşitleri olarak da adlandırılırlar.

Ülkemizde Muhabbet Kuşu satın almak istiyorsanız 75 tl. ile 150 tl. arasında bir sayıyı gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Tüm dünya genelinde satılan Albino Muhabbet Kuşları ’nın yüzde 90 ’ı dişidir. Erkeğini bulmak oldukça efordur. Bu cins Muhabbet Kuşlarında cinsiyet ayrımı yapmak da pek basit değildir. Yalnızca Deoksirübo Nükleik Asit testi ile muhtemel olabilmektedir. Bu da çok giderli olduğundan, çoğu Albino Muhabbet Kuşu sahibi cinsiyet bilme ihtiyacı dinlemez.

Beslenme ve bakımları değişik Muhabbet Kuşları ile hemen hemen aynıdır. Daha çok Muhabbet Kuşu karışımı olan yemlerden verilmeli, bunun yanında sizin özel olarak hazırlayacağınız karışımlar da verilebilir. Yavru Albino Muhabbet Kuşlarına yemler nemlendirilip verilmeli ki sindirimi basit olsun. Faize istenilirse çok geniş bir alana yaymak gerekir. Dar alanlardan sevmezler. Kafes ebatları değişik Muhabbet Kuşlarına kıyasla daha geniş olmalıdır.

İnsanlarla etkileşimi oldukça hoşlanan ve yalnız kalmaya aşina olmayan Albino Muhabbet Kuşlarını uzun bir müddet konutta tek başına vazgeçmeniz önerilmez. Aksi takdirde moralleri bozularak, psikolojik olarak etkilenirler.

Albino Beyaz Muhabbet Kuşu

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın