American Bobtail Özellikleri

Yer:A.B.D
Renkleri:Rastgele bir renk veya biçim görülebilir.
Bakım: Fazla bakım gerektirmez; haftada bir kere taranmalı/fırçalanmalı.
Kişilik Özelliği:Canlı, zeki, sevgi dolu, muhteşem karakterli
Tüy Biçimi:Uzun
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik Vasati:7

Çocuklarla Uyuşma: 6

Hayvanlarla Uyuşma: 6

Hayvanlarla Uyuşma: 8

Sadakat: 8

Egzersiz Gereksinimi Vasati:7

Oyunculuk: 8

Hareket Gereksinimi: 6

Bakım Gereksinimi Vasati:6

Taranma: 6

Genel Bakım: 6

Söyleme

American Bobtail, ilk olarak 1960 ’lı senelerde bulunmuştur. Annesinin Siyam kedisi, babasının ise gri ya da kahverengi renkli bir tekir olduğu hipotez edilmektedir. Bu iki ırktan doğan yavrunun hoşluğu sebebi ile Himalayan, Birman ve Siyam/Himalayan ırklarının karışması ile günümüze gelen American Bobtail kedilere ne yazık ki artık çok fazla tesadüfülememektedir.

American Bobtail Kedileri oldukça eforlu ve geniş bir çene yapısına sahiptirler. Kulakları alta doğru genişleyerek inen kedilerin kulak boyları büyük sayılabilir. Burunları düz fakat kibar bir meyle sahiptir. Gözleri yuvarlak ve kocamandır. Bedeni yere yakın tıknaz bir görüntüdedir ve fazla yüksek değildir. Bacakları yoğun kemikli ve kısadır. Kuyrukları sivri uçlu ya da ponpon bir görüntüye sahip olmasının yanı gizeme oldukça elastiktir. Tüyleri peluş gibi ve çok uzun değildir. Bu sebeple tüyleri birbirine dolanmaz.

Kişilik olarak muhteşem bir karaktere sahiptirler. Zeki, hareketli, canlı, sevgi dolu ve oldukça tatlıdırlar. Adamcıl yapıları sayesinde kendilerini hemen beğendirirler. Bu Kedi türü tüm desen ve renklerde olabilir. Gözleri genellikle mavidir. Ancak tüylerinin baskın rengine orantılı olarak farklılıkta gösterebilir.

Bakımı

Çok uzun olmaması sebebi ile karışma olasılığı olmayan tüylerinin ara gizeme ince dişli ve geniş bir tarakla taranması gerekmektedir. Tüylerinin yapışkan ve yassı bir hale dönüşmesini istemiyorsanız yağ kapsayan şampuanlardan uzak durmalısınız.

Beslenmesi

Baytarınızın nasihatiyle veya kendi seçiminiz istikametinde piyasada bulunan mamalardan kedinize alerji yapmayacak bir mamayı seçerek, belirtilen miktar ve aralıklarda verebilirsiniz.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın