American Shorthair (Amerikan Kedisi) Özellikleri

Yer:İngiltere
Renkleri:1 Baskın renkler: beyaz; mavi; kızıl; krem 2 İki veya daha fazla renk: üç renkli dişi kedi rengi; siyah ve turuncu; mavi ve krem; gölgeli ve duman rengi 3 çizgililer: kahverengi ve gri biçimli; kla
Bakım: Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kere taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:serbestliğine çok düşkün, vasat karakterli
Tüy Biçimi: Kısa
Boyut: Büyük

Özellikleri

Karakteristik Vasati:7

Çocuklarla Uyuşma: 8

Hayvanlarla Uyuşma: 8

Hayvanlarla Uyuşma: 6

Sadakat: 6

Egzersiz Lüzumu Vasati:5.5

Oyunculuk: 7

Hareket Lüzumu: 4

Bakım Lüzumu Vasati:3.5

Taranma: 2

Genel Bakım: 5

American Shorthair

American Shorthair, çok cana yakın kedi ırklarından birisidir. Oldukça sevimli, bir o kadar da zeki ve acar olan American Shorthair kedileri insanlarla yaşamaya bayılırlar. Yatarken farklı mimik hareketleriyle çevredekilerin ilgisine sürükler. Çok adamcıl hayvanlardır. Özellikle çocuklarla reyin oynamayı ve kalabalık civarları hoşlanan American Shorthair kedileri, sosyal kedi ırkları arasında yer alır.

Yanakları öteki kedilere göre dolgun olup, orta ebatlara sahip badem biçimindeki gözleri ve dikdörtgen biçimine benzeyen burunları vardır. Ağızları miniktir, bütün de surat hatlarına geçim sağlar. Gelişmiş çenesi ve geniş omuzları olan American Shorthair, oldukça asil ve eforlu bir görünüme sahiptir. Yuvarlak patileri ve orta uzunluktaki bacakları ile dikkat çekici bir görünüme sahiptir. Tüyleri sayesinde soğuğa dayanıklı olup her mevsime geçim sağlayabilirler.

Amerikan Kedisi

American Shorthair kedileri genellikle siyah, krem ve kahve renklerine sahiptirler. Bu kediler yalnızca kuru mama ve yaş mama ile beslenmezler. Ayrıca kuru yiyeceklerden ve kemikli mahsullerden de severler. Tüy bakımı için öteki kedilerde olduğu gibi haftada 2 kere kumpaslı olarak fırçalanması gerekmektedir. Kumpaslı fırçalandığında kedi ile sahibi arasında da duygusal bir bağ oluşacaktır.

American Shorthair ırkının 1900 ’lü senelerde ilk evcil kedi olan Buster Brown ırkına benziyor olması da dikkatleri sürüklemektedir. 20. asrın başlarında bir gemi seyahati sırasında Amerikan kargo gemisinde keşfedilmiştir ve ardından namlı bir ırk olmayı muvaffak olmuştur.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın