Amerikan Cocker Spaniel

Av Köpeği familyasından olan Amerikan Cocker Spaniel, uzun kulakları ve uzun tüyleri olan bir ırktır. Ana vatanı reelinde İngiltere olan bu ırk, daha sonraki senelerde Amerika ’da üretilmeye başlanmış olup, Amerikan Cocker olarak yeni bir ırk sağlanmıştır.

Amerikan Cocker Spaniel

Genel Özellikler

Avcıların avlarda iyi bir takviyecisi olan bu tür, genelde kuşu bulup getirme misyonuna da sahiptir. Vasati hayat zamanları 12-15 sene etrafındadır. Bu ırkın kilo oranları 11 ila 13 kilogram. arasındadır. Boyları ise 34 ve 39 cm. arasında değişir.

Çok iyi mizaçlı bir ırk olarak öğrenilen Amerikan Cocker Spaniel, sahibiyle çok iyi ilişkiler kurabilen bir türdür. Konut ve bahçe hayatı için çok uygun Köpeklerdir. Sevinçli bir yapıya sahip olan bu ırk, bu surattan hep kuyruğunu sallayarak dolaşır. Dayanıklı bir yapıya sahip olmaları sebebi ile de çok devingen Köpeklerdir. Çocuklarla iyi geçinirler. Ancak iyi bir eğitim almazlarsa, itaat etmezler. Usludurlar. Kimseye düşmanca yanaşmazlar.

Bekçi Köpekliği mevzusunda çok galibiyetlidir. Öbür hayvanlarla arası çok iyidir. Basit basit saldırgan tutumlarda bulunmaz. Amerikan Cocker Spaniel, hem sıcağa hem de soğuğa oldukça dayanıklı bir Köpek ırkıdır. Sahibi tarafından eğitilebilir. Bu eğitim üç ya da dört ay sonra verilmelidir. Eğitimde otoriter davranışlar gösterilmezse, şımarık ve teftişsiz bir kişilik yapısına sahip olabilir. İyi bir eğitim için, bir yaşından sonra tecrübeli öğretmenlere müracaat etmeniz doğru olacaktır.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın