Australian Mist Özellikleri

Yer:Avustralya
Renkleri: Kahverengi; mavi; leylak rengi; çikolata rengi; altın sarısı; şeftali rengi
Bakım:Bakımı oldukça basit, haftada bir kere taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Sevecen, zeki, çevik, oyuncu, sahibine oldukça bağlı, kucaktan seven, muhteşem karakterli
Tüy Biçimi:Kısa
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik Vasati:7.5

Çocuklarla Uyuşma: 8

Hayvanlarla Uyuşma: 8

Hayvanlarla Uyuşma: 4

Sadakat: 10

Egzersiz Lüzumu Vasati:7

Oyunculuk: 8

Hareket Lüzumu: 6

Bakım Lüzumu Vasati:3

Taranma: 2

Genel Bakım: 4

Söyleme

Australian Mist; sevecen, zeki ve çevik bir kedidir. Sıhhatli ve eforlu bir yapısı vardır. Sahibine çok bağlıdır. Sahibinin yanından parçalamaz ve devamlı olarak onun peşinde gezer. Sabırlıdır ve huy olarak her zaman pozitiftir. Kucakta durmaktan sever, değişik hayvanlarla ve çocuklarla iyi uyuşur.

Australian Mist

Australian Mist için tüy bakımı güç değildir. Haftada bir kere tarama yapılması yeterlidir. 5 dakikalık bir fırçalama harekâtı yeterli olacaktır.

Bu ırk yeni ve melez bir ırktır. Autralian Mist; Burmese ve Abyssinian türü kedilerin karışımından elde edilmiştir. Yeni tanınmaya başlanmıştır. Adı 1998 senesinde fotoğrafı olarak tanınmış ve kayıtlara geçmiştir. İsminden anlaşılacağı gibi Avustralya orijinlidir. Son derece evcil ve sadık bir kedi olarak öğrenilir.

Fiziksel Özellikleri

Australian Mist‘in orta boyda sert ve adaleli bir bedeni vardır. Erkekleri dişilerine göre azıcık daha büyüktür. Kafa yapıları yuvarlaktır. Gövdeyle geçimlidir. Tüylüdür, ancak tüyleri kısadır. Gözleri yeşil renktedir. Büyük, parlak ve yuvarlak gözleri bulunur. Birbirine yakındır ve burunlarına doğru meyillidir. Kulakları minik ve diktir. Özellikle erkek kedilerin surat hatları eforlu ve anlamlıdır. Göğsü yuvarlak ve geniştir.

Arka bacakları ön bacaklarından azıcık daha uzundur. İnce ama eforlu bacakları vardır. Kuyrukları kalındır. Patileri oval biçimindedir. Noktalı ve mermer desenli, kahverengi, mavi, lila, çikolata, altın ve şeftali renklerde olabilir. Gölgeli bir görünümleri vardır. Dış görünümü karmaşık desenli ve pusludur.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın