Australian Terrier

Australian Terrier, isminden de anlaşıldığı gibi orijini Avustralya olan, terrier ailesine ait bir ırktır. Takribî 25 cm. boya, 6.5 kilogram. ağırlığa ulaşırlar.

Ufak bacaklı, sert tüylü bir ırk olan Australian Terrier, sıhhat açısından sağlam bir ırk özelliği taşımasına karşın, şeker hastalığı ve kanser hastalıklarına tutulma meyli taşır. İnsana yakın, arkadaş canlısı, aileye uygun bir ırk olan bu Köpekler; samani, kahve ve kızıl renklere sahiptir. Alacalı renkleri olanları vardır.

Australian Terrier

Genel Bilgiler

Avustralya Terrier, yiğit ve kendine güveni olan devingen Köpeklerdir. Konut civarına uygundur. Eğitime yatkındır. Orta derecede aylık bir eğitim yeterli olacaktır. Kendileri ile meşgul olunmasını isterler. İnatçı bir yapıları vardır. Australian Terrier oynamayı çok hoşlanır, değişik hayvanlara karşı bazen saldırgan tavırlar sergileyebilir. Kızdıklarında ya da ürktüklerinde durmadan havlarlar. Bu sebeple çalışan ailelerle mesele yaşayabilirler. Yalnız kalmayı beğenmedikleri için, her şeye havlayarak komşularla mesele yaşamanıza neden olabilirler.

Zeki ve bağımsız bir yapıya da sahip olan Avustralya Terrier, inatçı ve baskın bir karaktere sahiptir. Bazen aile fertlerinden çocuklarla problem yaşayabilirler. Kıskanç bir yapıları vardır. Bakımları güç değildir. Kısa tüy yapıları haftada birkaç defa fırçalanabilir. Birkaç aylık yarıyıllarda, tüyleri tıraş edilmelidir. Hareketli hayvanlar oldukları için, gün içerisinde yürüyüşe çıkarılması ve enerjisini boşaltması gerekir. Bu sevimli aile Köpeği 13-14 sene, iyi bakıldığı takdirde daha uzun vakit yaşayabilir. Yinede çok ufak yaşta çocuklarınız var ise bu ırkı seçerken dikkatli olmanız önerilir.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın