Avustralya Çoban Köpeği

Avustralya Çoban Köpeği; sağlam yapılı, adaleli, eforlu ve bir o kadar da gayretli bir Köpek ırkıdır. isminden de anlaşılacağı gibi Avustralya orijinlidir.

Avustralya Çoban Köpeği

Genel Bilgiler

Avustralya Çoban Köpeği, Dingo ile Merle türü köpeklerin bir karışımıdır. İlk defa 1800 ’lü yıllarda Avustralya ’da hayvan çiftliklerinde üretilmiş ve Avrupa üzerinden tüm dünya ’ya dağılarak, popüler bir Köpek ırkı olmuştur.

Avustralya Çoban Köpekleri, apartman yaşamına pek uygun değildir, bahçede beslenmesi nasihat edilir. Bu Köpek cinsi mucizevi derecede dayanıklı ve bir o kadar da güçlüdür. Egzersizlerin bu köpekler için büyük bir ehemmiyeti bulunur.

Avustralya Çoban Köpeği oldukça gayretlidir ve sürülerin güdülmesinde çobanlarına, başka bir deyişle sahiplerine dayanakçı olur. Bahçelerde dahi yalnız başlarına fazla oturmayı beğenmezler, dolayısıyla hep bir dost ararlar.

Dünya üzerinde yaşayan Köpekler arasında en uslu olan cinslerden biridir.

Kişilik Özellikleri

Avustralya Çoban Köpekleri, sahibine karşı sadıktır ve bir o kadar da gözeticidir. Etrafına karşı oldukça dikkatlidir. Her detay onun için büyük ehemmiyet taşır. Kişilik olarak aşırısıyla yiğit ve emindir. Bunun getirisi olarak, sahiplerine karşı aşırısıyla itaatkârdırlar. İyi bir eğitim neticeyi sahibinin istediği hemen her şeyi yapabilir.

Çok nadide de olsa, tanımadıkları insanlara karşı bazen saldırgan ve asabi tavırlar gösterebilirler. Yeterli bir eğitim alanlar ise, bu cins tavırlarda hiçbir zaman bulunmayacaktır.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın