Bandogge Mastiff

BANDOGGE MASTİFF ÖZELLİKLERİ

Bandogge Mastiff türü köpekler kendilerine olan fazla güvenleri ile tanınmaktadır. Kendine karşı fazla güven dinlemesinin yanına oldukça soğukkanlı bir özelliğe de sahiptir. Kızgın yapılarının olması, onları kavga et köpeği olarak yetiştirileceği anlamına gelmez. Bu köpek türler kavga et köpeği olarak yetiştirilmemelidir. Bu köpeklerde her köpek türünde olduğu gibi ilgilenilmekten çok severler.

Yalnızlıktan devamlı bunalmasının sebebi devamlı ailesi ile süre geçirmek istemesi ve onlarla bir şeyler paylaşmak istemesinden ileri gelmektedir. Bu köpek türleri memnuniyetsiz bir yapıya sahip değildir. Onun için neyi uygun görürseniz o her zaman sizin uygun gördüğünüz şeyi itiraz faktörden kabul edecektir.

Bu tür köpekler apartman koşullarında da yaşayabilmektedir. Fakat devamlı konutun içinde olmaktan bunalır. Böyle bir köpeğiniz varsa dışlarda olan zinde hareketliliğini kapalı etrafta yapamaz. Devamlı egzersiz ihtiyacında bulunurlar. Egzersiz yapmaktan da büyük neşe alırlar. Sahibi ile beraber süre geçirmekten çok severler. Bu köpek türünün tüy dökme zamanları iki senede olmaktadır.

Bandogge Mastiff, aynı zamanda bir koruma köpeğidir. Ailesini yabancı insanlara karşı gözetirler ve aileye gelecek hasarı önlemek için elinden gelenin aşırısını yaparlar. Bu köpeklerin tek bir negatif özelliği, ağzından aralıksız salya akıyor olmasıdır.

Çocuklara karşı oldukça kibar olan bu köpeklerin, çocuklarla olan irtibatı çok iyidir. Aile içinde süre geçirmekten çok beğendikleri için sizde bu köpek türü ile şahane saatler yaşayabilirsiniz.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın