Bengal Kedisi Özellikleri

Yer:A.B.D
Renkleri:Kahverengi çizgili; vaşak noktalı; mürekkepbalığı desenli; vizon desenli
Bakım:Fazla bakım gerektirmez; haftada bir kere taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Sahibine çok fazla sevgi gösteren; ilk kere evcil hayvan sahibi olmak isteyenler için şahane bir tercih!
Tüy Biçimi:Kısa
Boyut:Büyük

Özellikleri

Karakteristik Vasati:5.5

Çocuklarla Uyuşma: 3

Hayvanlarla Uyuşma: 3

Hayvanlarla Uyuşma: 9

Sadakat: 7

Egzersiz Lüzumu Vasati:9

Oyunculuk: 9

Hareket Lüzumu: 9

Bakım Lüzumu Vasati:5

Taranma: 2

Genel Bakım: 8

Bengal Kedisi

Bengal Kedisi özel bir ırktır. Benekleri parsı anımsar. Evcil bir kedidir. Habeş Amerikan türü Shorthair, Birmanya ve Mısır Mau türü kedilerin, Asya türü Pars kedileriyle çiftleştirilmesiyle türetilmiş bir ırktır.

Söyleme

Bengal Kedileri uzun boylu ve kaslıdır. İnce, adaleli ve dayanıklı bir yapısı vardır. Etkin, hareketli ve afacandır. Attığınız bir nesneyi alıp size geri getirebilecek kadar uslu bir kedidir. Bazı özellikleriyle Köpekleri hatırlatır.

Patileri yuvarlak ve kocamandır. Bacakları adalelidir. Yuvarlak hatlı yayvan ve hafif üçgenimsi bir kafası vardır. Uzun bir vücudu bulunur. Adaleleri gelişmiştir. Gözleri birbirinden ayrıktır. Geniş bir burnu vardır. Arka bacakları ön bacaklarından azıcık daha uzundur. Tüyleri kısa ya da orta boyda olup zengin, yumuşak ve parlaktır. Tüylerinin bakımı her gün itinayla yapılmalıdır. Yumuşak bir fırçayla tarayarak yapılabilir.

Temel Balakalar

Bengal Kedisi ’nin hayat süresi vasati 14 yıldır. Genelde akıllı ve kararlı bir yapısı vardır. Zaman zaman, özellikle reyin oynarken afacan olabilirler. Entropium* hastalığına yatkındır.

Konuta geldiğinizde sahibini karşılar, suyla oynamayı beğenir. Bengal Kedisi, insanlara oldukça alışıktır. Benekleri siyah, tarçın renkli ve çikolata kahverengidir. Omzunda ve kuyruğunda yuvarlıklar görülür.

Sahiplerinin onlara alaka göstermesini isterler. Etkin ve sevecen bir kedidir. Siz bir odadan bir odaya geçerken peşinizden kazanç.

* Entropium: Göz kapaklarının içe dönmesiyle oluşan bir hastalıktır.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın