Çorum Çıplağı Güvercini

Paçasız olan ve oyuncu kuşlar olarak öğrenilen Çorum güvercinleri, kuşçular tarafından en çok seçim edilen güvercinlerden biridir.

Birbirinden değişik reyin kuşlarının karışımı olarak tasvir edebileceğimiz bu özel kuşlar, herkes tarafından beslenmek istenen ve pek ender bulunan güvercinler arasında yerini çoktan almış vaziyette.

Paçasız oldukları için havada reyin yapması beklenmeyen bu kuşlar, bazen Mardin kuşundan dahi daha fazla oyuncu bir kuş olabilmektedir. İstanbul, İzmir, Ankara gibi kentlerde üretilmeye uğraşılsa da Çorum şehrimizde üretildiği ve en oyunlu Çorum kuşlarının yeniden kendi memleketlerinden çıktığı öğrenilmektedir. Paçasız bir görünüm ile oyunlu Güvercin beslemek isteyenlerin gediklisi olduğu Çorum kuşlarının en sevilen özelliklerinden bir tanesi de basitlikle istedikleri yere inebiliyor olmalarıdır. Misal verecek olursak rastgele bir sökük Mardini basit basit gecekonduya indirebilmeniz muhtemel olmayabilir. Lakin oyunlu bir çorum kuşunu indirebilmeniz çok daha basit olacaktır. Zira Çorum kuşları paçasız bir görünüme sahip olduğundan dolayı, yerlerini özümsedikleri takdirde inemeyecekleri yer yoktur.

Peki, Çorum kuşlarının maliyet aralıkları nasıl?

Sıradan reyin kuşlarına bakarak daha uygun maliyetlere bulabilmeniz muhtemeldir. Maliyetleri vasati 150 tl ’dir.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın