Danua

DanuaDev cüssesi ile arkadaşa güven, düşmana fobi salan Köpek ırkları içerisinde özellikleriyle ön tasarıya çıkan, çocuklu ailelerin rahatlıkla seçim edebileceği bir cinstir.

Ne olduğunu merak ettiniz mi?
Natürel ki Danua…

Danua‘lar:
Genellikle güvenlik tedbiri açısından bekçi olarak yetiştirilip kullanılabilir.
Çok heybetli ve riskli görünümleri vardır. Dünyanın en kocaman Köpek ırklarından biridir.
Çünkü daha önceki Roma yarıyılında, arena dövüşlerinde aslanların karşısına rakip olarak çıkartıldıkları yazılı kaynaklarda mevcuttur. Milattan evvelki, paralarda ve bazı antik kabir taşlarında, Danua ’ya çok eşlikler gösteren fotoğraflara tesadüfülmüştür.

Danua ’ların riskli yada sakin olması azıcıkta yetiştirilme stili ile ilgilidir. Ufak yaşta alınıp canavar gibi yetiştirildiğinde elbette risk talep edebilir. Ama öteki köpek ırklarıyla iç içe, devamlı insanlarla irtibat halinde ve şefkatle eğitilirse bu gidişat o zaman daha değişik olabilir.

Danua ’ların bakımında hassasiyet çok ehemmiyetlidir.

Danua ’lar öteki ırklara göre ilgi ve alakaya aşırısıyla fakirdir. Çok duygusal ve kırılgan bir yapıya sahiptirler. Bu Köpeklerin üzerinde enerji yoğunluğu fazla olduğu için, devamlı ve kumpaslı yürüyüşler yaptırılmalıdır. Özellikle öteki Köpeklerden değişik yanlarından birisi, kısa tüylü olması ve fazla kokmamasıdır. Ayda bir kere yıkanması yeterlidir. Ayrıca kalın dişli bir tarak ile her gün kumpaslı biçimde tüylerinin taranması gerekir.

Great DaneDanua ’ların renkleri; Gri, Siyah-Beyaz, Siyah ve Kahverengi tonları ’dır.

Bu asil hayvanları yetiştirme kararı alırken, ince eleyip sık dokumak gerekir.

Hayvan Sitesi

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın