Genel Köpek Eğitimi

Bazen televizyonlardaki programlarda Köpeklerin mucizevi hareketler yaptığını görürsünüz. Bu hareketlerin tümü Köpeklere daha yavru iken verilen kabiliyetlere katlanmaktadır. Yeni yavru Köpek sahipleri hakikatinde Köpeklerinin yapacağı hareketler karşısında şoka girebilmektedirler. Bu sevimli ve insanlara en fazla sadık olan hayvanları, büyük bir sabır ve emekle eğitebilirsiniz.

Genel Köpek Eğitimi

Öncelikle Köpek eğitimleri için Köpeklerin çok ufakken alınması gerekmektedir. Ve hemen eğitimlerine başlanması gerekmektedir. Yavru köpeğinizi ilk aldığınızdan itibaren sizi güçlü bir süreç bekliyor olacak. Bunlardan kimilerini, konutta Köpek eğitimi bilme, kafes eğitimi, sosyalleştirme, tasma eğitimleri ve esas itaat eğitimi olarak sıralayabilirsiniz.

Genel olarak Köpek eğitiminde mükâfatlandırma ve köpeğe cesaret vermek ehemmiyetlidir. Ancak Köpek eğitiminde bunların daha da ehemmiyetli olduğunu söylemek gerekiyor. Hiçbir zaman erken olarak düşünmeyin. Konuta kazanç gelmez eğitime başlayabilirsiniz. Köpek eğitiminin kısa ve cümbüşlü bir biçimde geçmesini sağlamalısınız. Daha Öncekinden şiddet kapsayan metotlar vardı. Ancak siz bunları kullanmayın, esas itaat eğitimi ile hareketleri öğretmeye başlayabilirsiniz.

Erişkin olmayan bir hayvanla çalışmadığınızı unutmayın. Sabırlı olun. Başta öğreteceğiniz hareketleri evvelden öğrenmediğini unutmayın. Aralıksız tekerrür yapmalısınız. Konutta Köpek eğitimi için bir uzmandan bilgi almanızın büyük takviyeyi değebilir.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Bir Yanıt

Cevap bırakın