Gri Kanatlı Gök Mavisi Muhabbet Kuşu

Gri kanatlı gök mavisi diye deyim edilen Muhabbet Kuşları kolay renkte olan değişmeler ve kanatlarındaki haleler ile dikkat sürüklemektedir. Bu cinslerin eşleri kahverengi haleleri olanlar, sarı kanatlı Muhabbet Kuşları, tarçın renkteki Muhabbet Kuşlarıdır.

Gri Kanatlı Gök Mavisi Muhabbet Kuşu

Bu cinsin beslenme ve barınmalarına itina gösterilmesi gerekmektedir. Bu ufak narin Muhabbet Kuşları, Muhabbet Kuşu yemi karışımı ya da kendi oluşturduğunuz tohum karışımı ile beslenebilir. Kendiniz oluşturmak istediğiniz karışımda ufak ölçülerde yeşil besin, nemlendirişmiş akdarı döküleri ile yardım edilmesi gerekmektedir.

Gri Kanatlı gök mavisi Muhabbet Kuşları‘nın beslenmesinin yanı gizeme barınmalarına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Daha geniş bir alanda barındırılmalı ve kafes ebatlarının standart kıymetler olmasına itina gösterilmelidir.

Değişken abuhavaya sahip bölgelerde bu cins kuşları tüm sene süresince dışarıda yakalayabilirsiniz. Bunun yanında sıcaklığı çok düşen bölgelerde netlikle ısınmaları sağlanmalıdır. Üremeye hazır olduklarında gri kanatlı gök mavisi Muhabbet Kuşunu, çift folluğu olan faize bölgesine yerleştirin. Bu kuşlar belli yarıyıllarda üremeyi hoşlanmazlar. O surattan kumpaslı üremeye çalıştırmayın. Zira yavruların hareleri koyulaştıktan sonra eşleştirip, istenilen etrafa işaretlemeye sahip yavruların üremesi sınanabilir. Değişinime uğrama meyilleri oldukça fazla olan gri kanatlı gök mavisi Muhabbet Kuşlarında faize neticesinde bazı farklı tipleri oluşabilmektedir. Hatta bu aynı anneden gelen yavrular arasında dahi gözlemlenebilmektedir.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın