Hayvanlar ile İlgili En İyi 10 Film

Beğendiniz mi ? Neden paylaşmıyorsunuz ?
0

PAYLAŞIM

FacebookTwitter

5.0
08

Hayvanlar bizim can arkadaşımızdır. Birçok hayvan kitaplarda, sinemada, tiyatro sahnesinde kendisine yer buldu. Biz insanlar üzerinden anlatamadığımız pek çok sorunu hayvanlar üzerinden vermeye çabalıyoruz. Buna misal olarak George Orwell ’ın 1945 senesinde yazdığı “Hayvan Çiftliği” isimli yapıtı verilebilir.Sinemada da bir hayli kez hayvan dostlarımızla güldüğümüz, üzüldüğümüz, neşelendiğimiz anlar olmuştur. Bizler de .com olarak sinema dünyasında bir yıldız gibi parlayan yol dostlarımızın listesini yaptık. İşte bize göre hayvanların başrol oynadığı hayvanlar ile alakalı en iyi 10 film.

Beyaz Diş Filmi

10 – Beyaz Diş

Henüz çok yeni 2018 senesinde sinema hoşlanırlar ile buluşan bu film reelinde Jack London ’ın bir yapıtıdır. 90 ’lı senelerde seri olarak çizgi filmi televizyonlarda gösterilse de Beyaz Diş genellikle London ’ın yapıtı olarak tanınır. Köpek olan anne ve kurt olan bir babadan doğan Beyaz Diş, hep değişik olmanın getirdiği güçlük ile çaba etmiş ve bu çabayı yaşamının her safhasında vermiştir.

Beethoven Filmi

9 – Beethoven

Çocukluğu 90 ’lı senelerde geçen hemen herkesin bir hayli kez televizyonda izlediği film olan Beethoven, bizde hep yaptığı haylazlıkları ve sevimliliği ile kalmıştır. Çocukken beğenerek izlediğimiz bu köpek, St. Bernard türüdür. Bu köpekler cins itibariyle oldukça kocamandırlar. Beethoven da oldukça kocaman, sevimli ve cana yakın bir köpekti. Evin babası zaman zaman onun haylazlıklarından ne kadar şikayet etse de Beethoven ’ın başına bir iş geldiğinde ilk olarak o koşmuştur.

Ice Age

Ice Age

8 – Buz Devri

Tarih evveli çağları ve o yarıyıl yaşamış olan hayvanları hep merak etmişizdir. Bu sebeple bir hayli araştırma ve bilim kolu ortaya çıkmış ve o yarıyılda yaşamış ancak jenerasyonu muhtelif sebeplerden dolayı tükenmiş hayvanları bir animasyonda görünce oldukça ilgimize sürüklemişti. Bu animasyon bir seri halinde çekildi ve her filmde bir yarıyıl yaşanılarak reeline tarihsel süreci de mizahlı ve cümbüşlü bir biçimde ele aldı.

Ratatouille

7 – Ratatouille

Fransız mutfağı dünya üzerinde en çok öğrenilen mutfaklardan birisidir. Bu mutfağa bir aşçı fare girerse ne olur? Elbette film olur. Ratatouille, 2007 üretimi Amerikan animasyon filmidir. Aşçı olmak isteyen Remy adlı kilolu farenin Paris ’in en şöhretli lokantasında yaşadıklarını anlatan bu filmde cümbüşlü anlar sizleri bekliyor.

Hachiko

6 – Hachiko

Köpekler ve insanlar asırlardan bu yana beraber yaşamış ve zaman içerisinde bu yaşayış bir bağa dönüşmüştür. Artık biz onlara, onlarda bize göz kulak olup, gözetip, gözlemişlerdir. Hachiko gibi sahibine gönülden bağlı köpekler dünya üzerinde hep var olmuş ve olacaktır. Hachiko, her akşam sahibini Tokyo tren istasyonunda karşılayıp, onunla beraber konuta dönen bir köpektir. Ancak bir gün sahibini kısmetler ve sahibi hiç dönemez. Bunun sebebi sahibinin can vermesidir. Hachiko, vefat nedir öğrenmediği için seneler boyu sahibinin geleceğini düşünerek tren istasyonunda bekler durur. Bu bekleyiş bütün 9 sene sürer. Sonunda kitaplara ve filmlere mevzu olan Hachiko, üzücü öyküsü ile hepimizi derinden yaralar.

Kayıp Balık Nemo

5 – Nemo

Son yarıyıl animasyon sinemasının ehemmiyetli ve galibiyetli eserlerinden olan Kayıp Balık Nemo, Nemo adlı balığın başından geçenleri anlatır. Denizlerin derinliklerinde cinsli risklerle karşı karşıya kalan Nemo, bizlere de o sihirli dünyanın kapılarını açar.

Aslan Kral

4 – Aslan Kral

Yeniden 90 ’lı senelerde çocukluğunu geçirenlerin anımsayacağı Aslan Kral filminde yavru aslan Simba ’nın sürü içerisindeki gayretini mevzu alıyordu. Yakın yarıyıllarda yine filmi çekilen Aslan Kral, izleyici tarafından büyük alaka ile karşılanmıştı.

Madagaskar film

3 – Madagaskar

Bir hayvanat bahçesinde Aslan Alex, zürafa Melman, su aygırı Gloria ve zebra Marty adlarında 4 hayvan kumpasın getirdikleri sayesinde rahat yaşamaktadırlar. Ancak Zebra Marty dışarıdaki yaşamı merak ettiği için hayvanat bahçesinden kaçar ve serüven başlar. Hayvanat kalitesinde de bakabileceğimiz bu filmde kahramanlarımız hiç öğrenmedikleri bir natürel civara düşerek bir hayli serüven atlatırlar.

Alvin ve Sincaplar

2 – Alvin ve Sincaplar

Bir rastla yapıtı konutları olan ağaç müzik üretimcisi Ian Hawk ’ın evine sevk edilen üç sincap, müziğe istek ile bağlı ve bir şarkısını plak işletmesine yollayan David Seville ile tanışırlar. Plak firmasından oldukça makûs bir cevap alan David ’e müzikal yolda bu üç sincap destek edecektir.

Rin Tin Tin

1 – Rin Tin Tin

Bu adı Red Kit izlemiş her çocuk ve erişkin öğrenir. Ancak bu Rin Tin Tin bildiğimizden çok değişik ve hakikat bir öyküye sahip. Biltihapçı dünya savaşı yıllarında Fransa ’da misyon yapan Amerikalı bir subay olan Lee Duncan, 2 Alman kurdu yavrusunu Amerika ’ya götürür. Ancak bu yavrulardan birisi ne yazık ki yolda can verir. Rin Tin Tin ile oldukça alakalı olan Lee, onu yetiştirir ve eğitir. Bir Rin Tin Tin ile şov yaparken birisinin onu kameraya almasından esin alan Lee Duncan, hemen bir senaryo yazar ve Hollywood ’un yolunu meblağ. Öyküsünü ve marifetini hoşlanan film firmaları onunla film sürüklerler. İlk Oscar Mükâfatlarının dağıtıldığı sene olan 1929 senesinde en iyi erkek oyuncu dalında mükâfata aday gösterilen bu Alman Kurdu, bir ekip nedenlerden dolayı bu mükâfatı alamaz. Bu vaka büyük tepki toplar. Rin Tin Tin 1932 senesinde 16 yaşında yaşama gözlerini yumar ve doğduğu topraklara geri sevk edilir ve bir merasimle toprağa verilir.

Hayvanlar bizleri tarih süresince hep gözetmiş ve gözlemiştir. Bize olan vefasını her zaman gösteren bu arkadaşlarımız, bizden yalnızca sevgi ve alaka beklemektedirler. Biz elimizden geldiğince hayvan ile alakalı en iyi filmleri sıralamaya gayretledik. Sizlerin de bu mevzudaki görüşlerinizi bekliyoruz :

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın