İskenderun Güvercini

İskenderun ’da ilk olarak yetişmeye başlayan ve ulusu tarafından üretilmeye başlanan bu Güvercinler, Bağdat Güvercini ile Adana Güvercini kırmasıdır.

İskenderun Güvercini 4

Posta güvercini gibi şenliklerde boy gösteren İskenderun Güvercini, yavrularına bakma özellikleriyle ön tasarıya çıkmaktadır. Bayağı reyin güvercinleriyle, İskenderun güvercinlerinin bakmış olduğu yavrular arasında çok büyük bir fark vardır. Misal verecek olursak, İskenderun güvercinleri görsellik açısından kocaman olduklarından dolayı yavruları daha kısa vakitte harikulade bir hale kazançlar. İskenderun güvercinleri posta güvercinleri gibi yerlerine sadık olmalarıyla namlıdır.

İskenderun güvercinlerinin öbür güvercin cinslerinden en ehemmiyetli farkı nedir?

İlginç ve kendine has bir görünümü vardır. Büyük kafaları ve uzun boyun kısımlarıyla banal güvercin görünümünden oldukça değişiktir. Onlarla yan yana geldiklerinde bir hayli değişik olduklarını görmek muhtemeldir.

İskenderun güvercinleri aynı zamanda çok iyi bir bakıcıdır. İskenderun güvercinlerinin ana özelliğinden biri yavrularına çok iyi bakıyor olmalarıdır. Kuşçular genelde, değer kattıkları güvercinlerinin yavrularını İskenderun güvercinlerinin altlarına sürerek, daha iyi yarar alabilmek ve sıhhatli bir biçimde süratle uçmaya başlayabilmelerini sağlayabilmek emeliyle İskenderun güvercinlerini bakıcı olarak kullanırlar.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın