Jumbo Muhabbet Kuşu

Jumbo Muhabbet Kuşu

Jumbo Muhabbet Kuşu, İngiliz Muhabbet Kuşu olarak da öğrenilen ufak ebatlarda ve rengarenk tüyleriyle dikkatleri üzerine sürükleyen bir Papağan cinsidir.

Uzun kuyruklu olan jumbo Muhabbet Kuşları, evcilleştirmesi ve insana alışması basit olarak öğrenilirler. Genellikle tohumla beslenirler fakat meyve ve sulu sebzelere olan düşkünlükleri de gözardı edilmemelidir. Beslemesi ve bakımı oldukça basittir. Bu surattan kuş beslemek isteyenlerin öncelikli seçimidir. Özellikle de çift olduklarında fazla ilgilenmenize gerek yoktur. Şayet tek olarak beslemek isterseniz kafesinin içinde onun alakasını sürükleyecek oyuncaklar bulundurmak canının bunalmasına mani olacaktır. Şayet oyuncak almak istemezseniz, özel ilgi göstermeniz gerekir. Zira hiperaktif olmaları nedeniyle canları bunalacaktır ve kafeslerinin içinde aksilik yapacaklardır.

Muhabbet Kuşu olarak adlandırmalarının nedeni ise kendiliğindene konuşmaları, şen şakrak sesler çıkartarak kendini ve çevresindekiler eğlendirmeleridir. Deyimi caizse azıcık fazla patavatsız bir kuş cinsidir.

İngiliz Muhabbet Kuşu

Jumbo Muhabbet Kuşları ’nın konuşma kabiliyetleri gelişmiştir. Yeterli ilgi ve alaka gösterildiğinde, sizinle konuşurken veya kendiliğindene konuşurken bildiği sözcükleri kullanarak izlemekten sevinç alacağınız cinste hareketler yaparlar. Dişi olanlarının konuştukları kelime rakamının az olmasına rağmen, erkek olan Jumbo Muhabbet Kuşları‘nın takribî 1700 sözcüğe kadar ezberleyebildikleri tespit edilmiştir.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın