Kanarya Beslenmesi

Yaşayan her canlı gibi Kanaryalarında sıhhatli olarak yaşayabilmeleri için beslenmenin ehemmiyeti büyüktür. Kanaryaların sıhhatli olarak yaşamaları ve uzun bir ömür sürmeleri için gereksinimleri olan tüm gıdaları almaları gerekir.

Tabiatta yaşayan çoğu canlı gibi Kanaryalar da mevsim koşullarında var olan besinleri yerler. Bu sebeple konutta yaşayan kanaryaların beslenmesinde bu öğeye dikkat edilmelidir.

Öncelikle Kanaryalara verilecek olan yiyecekler netlikle taze olmalı ve kokuşmuş olmamalıdır. Son kullanma tarihi geçmiş olan yiyecekler Kanaryaların sıhhatini makûs tesirler. Kanaryalara verilecek olan yiyecekler çok muhteliftir. Başlıcaları tohumlar, özel yemler ve vitaminlerdir. Kanaryalara özel olarak hazırlanan kutu yemler Kanaryaların gereksinimi olan tüm gıdaları karşılar. Bunun yanında emin aralıklarla yeşillik ve meyve de verilmelidir. 1-2 hafta da bir Kanaryalara marul, kıvırcık, lahana, ıspanak, havuç gibi sebzeler verilebilir. Meyve olarak ise muz, portakal, karpuz, elma, şeftali verilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken ise verilecek olan sebze ve meyveler netlikle taze olmalıdır.

Dünya üzerinde yaşayan her canlı gibi Kanaryalarında suya lüzumu büyüktür. Kafeslerinde içmeleri için her zaman pak su bulunmalıdır.

Hayvan Sitesi

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın