Kaniş

Kaniş, bir hayli Köpek ırkından daha zeki olan bir Köpektir. Zihin sıralamasında, tüm Köpekler arasında 2. sırada yer almaktadır. En Zeki 10 Köpek Türü

Kanişler

Tutum Özellikleri

Kanişler çok iyi mizaçlıdırlar ve özellikleri gereği sevinçlidirler. Reyin oynamayı da fazlasından hoşlanırlar. Duyarlılıklarının da iyi olduğu öğrenilmektedirler. Sahiplerinin mutlu veya mutsuz olduklarını kavrarlar. Eğitilebilir güzergahtan da oldukça ideal bir cinstir. Basit bilirler ve bildiklerini basit basit yineletmezler.

Geçmişten günümüze, avlarda da kullanılan bu köpek cinsi, özellikle ördek avlarında ördeği alıp sahibine getirerek zihnini burada da aşırısıyla gösterir. İnsanlara eşlik etme mevzusunda hiçbir kasvet sürüklemez zira karakteri, zekası ve hoşluğu sayesinde insanlarla geçimini çok iyi seviyelerde meblağ. İstikamet bulma özellikleri, avcılığın getirdiği bir özellik olduğundan dolayı çok iyi seviyededir. Hiçbir biçimde doğrultusunu unutmaz ve donakalmaz. Aynı biçimde duyma duyuları da oldukça güçlüdür. En ufak sese bile tepki verirler.

Kanişler, sahibinin söylediği lafları öteki köpek türlerine oranla daha iyi bir biçimde kavrayarak, insanların en zorlandığı mevzularda bile, onlara destekçi olurlar. Bunlar; yıkanma ve tüylerinin alınmasıdır. Bu mevzularda aşırısıyla sabırlıdırlar ve bu özellikleri sahiplerine büyük bir basitlik sağlar.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın