Kedi Tüyü Zararlı mıdır ?

Doğru öğrenilen yanlışlardan biride kedi tüyünün hasarlarıdır. Kedi tüyünün ulus arasında kist yaptığına dair dedikodular gezmektedir. Bu sevimli küçük arkadaşınız size hastalık yapar mı?

Kedi tüyünün bazı gidişatlarda hastalık yaptığı reel olabilir. Bu kedi tüyündaki bir bakterinin vucuda yerleşmesi ile olur. Bu stil bir hastalık ancak ve ancak aşıları yapılmışmamış ve muntazam bakılmamış kedilerin tüylerindeki bakterilerden geçer. Özellikle hamile kadınlar ve çocuklar aşıları yapılmamış kediler ile uzun vakit beraber zaman geçirmemelilerdir. Kedilerin tüylerinde bulunan bakterilerden insana hasar verecek cinsleri için evcil kedilere muhakkak zaman aralıklarında aşı yaptırılır. Bu sayede insan sıhhatine hasarı olabilecek rastgele bir bakterinin kedinin bedeninde kalmasına izin verilmez. Bundan sonrası kedinizi rahatlıkla besleyebilirsiniz.

Bunun dışında Kedi tüyünün hiçbir hasarı yoktur. Hasarı olan kedinin tüylerinde ki hastalığa neden olan asalaklardır. Şayet kedinizin zamanında bakımlarını yaptırmaz, asalak rehabilitasyonuna dikkat etmezseniz, kedinizi ham etle besler kesintisiz dışarıyla irtibatlı olmasını sağlarsanız toksoplazma asalağını kapması ve size bulaştırması natürel ki muhtemeldir. Bu tehlike özellikle hamile kadınlarımızın gözünü korkutmakta, bir hayli bayan hamilelik yarıyılında hekimlerin de nasihatiyle konuttaki kedilerini uzaklaştırmaktadırlar. Kedi tüyü bakımlarına dikkat ettiğiniz bir kediniz varsa hiçbir tehlike kapsamaz. Kedinizin tüylerinin çok dökülmesinden yalnızca rahatsızlık dinliyorsanız bir baytarla görüşüp vitamin başlayabilir veya tras usulü uygulayabilirsiniz.

Kumpaslı bakılan ve asalak rehabilitasyonu yapılan kedinizle alakalı rastgele bir tehlikeniz yoktur. Dışkı pakliğinde hijyen kaidelerine dikkat etmek, baytar hakimiyeti, ham etten uzak yakalamak ve diş civarla temasını eksilterek sizde sıhhatli bir kediyi konutunuzda besleyebilirsiniz. İçiniz rahat olsun.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın