Köpeklerin Konuşmaları

Köpek sahibi olmak isteyenler, daha evvelden yapacakları araştırmalardan alacakları bilgilerle işlerini basitleştirebilirler. Köpek bakımı bazı mesullükler isteyebilir. Bu surattan eğitim süreci, bakımı, beslenmesi, arınılması ve eşi işler tamamen sahibine aittir. Köpekler, bazı zamanlarda beden diliyle sahiplerine bir şeyler anlatmak isterler. Sizin bunları öğrenmeniz, köpeğinize dayanakçı olmasını sağlamaktadır. Köpeklerin beden dili tamamen öbür canlılardan değişiktir. Sezdikleri, yapması gerekenleri daha evvelden kavrayabilmeniz için altta yer alan maddelerden yararlanabilirsiniz.

Köpeklerin KonuşmalarıKöpeklerin beden dilinden misaller:

– Köpeğiniz şirin hareketler yapıyorsa mutludur. Bu vaziyette kulakları sarkık şekilde biçim alır ve suratında tebessümme hissi vardır.

– Köpeğiniz dikkat topladığı zaman kulakları havaya dikilmektedir.

– Çevrenizde başka köpekler bulunuyorsa veya dikkat çekici nesneler ağırlık basıyorsa köpeğinizin kulakları ve kuyruğu aynı anda havaya dikilmektedir.

– Köpeklerin asaplı anlarında kulakları arkaya yatık olur. Ağzından ise hırıltı sesleri dinleyebilirsiniz.

– Köpekler korktuğu zaman kuyruklarını bacaklarının arasına sıkıştırırlar.

– Köpeklerin arkaya doğru uyuyan kulakları değişik anlamlara gelebilir. Bu vaziyette gözleminizi dikkatli ve en iyi şekilde hakikatleştirmelisiniz.

Yukarıyada yer alan maddeler ile köpeğinizin ne istediğini, ne yaptığını kavramanız olasıdır. Sizin yapmanız gereken yalnızca köpeğinizi dikkatlice izlemek ve kavramaktır. Bu vaziyette ikinizin arasında iyi bir bağlantı, iyi bir bağ kurulacaktır.

Hayvan Sitesi

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın