Labrador Retriever

En çok tanınan Köpek ırklarından biri olan Labrador Retriever, Kanada orijinli bir cinstir. Sevgi dolu, zarif bir aile köpeğidir. Eğitime çok yatkın bir karaktere sahiptir. Manili insanların ve narkotik polislerinin zaferli bir takviyecisidir. Fazla tüy dökmeyen, basit bakımı olan bir türdür. Kumpaslı olarak fırçalandığında tüyleri hiçbir mesele yaratmaz. İştahı çok fazla olan bu Köpek türü, teftişli olarak beslenmelidir. Kilo alma meyli sebebiyle, sıkça egzersiz yaptırılmalıdır.

Labrador Retriever

Genel Özellikleri

Labrador Retriever, konut hayatına basitçe geçim sağlasa da, yinede bahçeli konutlarda daha rahat eder. Sabırlı, sadık, insana yakın bir aile Köpeğidir. Bağımsız olmayı hoşlanır. Hakikatinde bütün bir iş köpeği özelliklerine sahiptir. Avlanmadan, bekçiliğe, kılavuz Köpekliğe, arama kurtarma çalışmalarında, narkotik Köpekliğinde çok zaferli bir tür olan Labrador Retriever son derece sıhhatli ve dayanıklı bir ırktır.

Labrador Retriever Bakımı

Renk özelikleri açısından, değişiklik gösterebilir. Genellikle siyah, kahverengi, sarı renklerde olur. Tüyleri su geçirmez özelliğe sahip olan Labrador Retriever perdeli ayaklara sahip olduğu için iyi bir yüzücü olarak öğrenilir. Hatta Kanadalı balıkçıların, balık avlarında bu Köpeği yanlarına aldıkları öğrenilir. Ela rengi, ya da kestane rengi gözlere sahiptirler. Çok eforlu koku alma duygularına sahip olan burun yapısı sebebiyle narkotik köpeği olarak da eğitilirler. Kulakları kısa ama sarkıktır. Bu kadar çok hoşlanılmasının sebebi tüm bu özellikleri taşıyarak insan hayatına katkı sağlarken, son derecede arkadaş canlısı ve sıcak bir Köpek ırkı olmasından kaynaklanır.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın