Maskeli Aşkkuşu Papağanı

Papağan cinslerinin en şirinleri arasında yer alan Maskeli Aşkkuşu Papağanı, kendine has pek çok özelliğe sahiptir.

Maskeli Aşkkuşu

Erişkin bir Maskeli Aşkkuşu Papağanı‘nın boyu 15 cm. ve ömrü 10-12 sene kadardır. Cinsiyet ayrımı yapmak çok güçtür. Ancak bilimsel olarak yapılan testler neticesinde bilinebilmektedir. Cinsiyet ayrımının güçlüğüne karşın, üretmek oldukça basittir. Hem dişiler hem de erkekler bu mevzuda çok isteklidir.

Öteki papağan cinslerine bakıldığında daha serinkanlı oldukları öğrenilir. Ötüşleri kaba olmadığından dolayı, etrafa rahatsızlık vermezler. Yavrulamaya en yakın papağan cinsi olarak öğrenilen Maskeli Aşkkuşu Papağanları, öteki Papağan cinslerinin aksine yalnızca folluğa yavru yapar. Maskeli aşkkuşu papağanı ’nın maliyeti ise, Jako ve Boşboğaz Lori papağanlarına bakıldığında çok daha uygun maliyetlere bulunabilir.

Beslenmeleri, ayçiçek çekirdeği, tohumlar, yeşillikler, sebze ve meyvelerle sağlanabilir. Bununla birlikte nitelikli kutu yemler de beslenmelerini karşılayabilir.

Standart Papağan kafesleri hayat yerleri için uygundur. Kafeslerinde kesinlikle bulunması gereken aksesuarlar yemlik, suluk, folluk ve öteki standart Papağan aksesuarlarıdır. Kafesleri doğrudan güneş ışığından ve akımdan uzak yakalanmalıdır.

Bir çift Maskeli Aşkkuşu Papağanı sahibisiniz ve kuşlarınız yumurtladı, ne kadar müddette yavruları çıkmaya başlar?

Yavruların yumurtadan çıkışı vasati 20-24 gün devam ettir. Doğumdan sonra 40 gün içerisinde de yavruların tüylenmeleri hakikatleşir.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın