Mavi Rus Özellikleri

Yer:Rusya/Büyük Britanya
Renkleri:Parlak mavi; mavi gölgeler seçim nedeni; kafa üstü tüyleri gümüş rengi; tüy uçlarındaki gümüş rengi Mavi Rus ’a parlak bir görünüş veya gümüş parlaklığı veriyor. Dip renk ile uç renk arasında net bir
Bakım:Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç defa taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği: çok canlı, sevecen, konuklara sevgi gösteren
Tüy Biçimi:Kısa
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik Vasati:6

Çocuklarla Uyuşma: 5

Hayvanlarla Uyuşma: 5

Hayvanlarla Uyuşma: 8

Sadakat: 6

Egzersiz Gereksinimi Vasati:6

Oyunculuk: 6

Hareket Gereksinimi: 6

Bakım Gereksinimi Vasati:4

Taranma: 3

Genel Bakım: 5

Söyleme

Mavi Rus Kedisi

Mavi Rus Kedisi Russian Blue, pek çok Kedi cinsinin aksine oldukça serinkanlıdır. Sevgisini etrafındaki insanlara göstermeyi beğenir ve aşırıca zekidir. Ayrıca çok oyuncu olan Mavi Rus Kedisi, pratik zihinlidir ve insanları hareketleriyle hem eğlendirir hem de güldürürler. Kafa yapıları uzun ve üçgenimsidir, tepeleri ise düzdür. Göz biçimleri yuvarlaktır. Burunları, vasati bir büyüklüğe sahiptir. Tüyleri seyrektir. Bu sebeple kulaklarında hiç tüy yokmuş gibi gözükür.

İnsanlarla yaşamayı hoşlanan, sıcak kanlı Kedi ırklarından birisi olan Mavi Rus Kedileri ’nin beden hatları da oldukça nazik ve asildir. Kemikleri ince ve apaçıktır, sık adaleleri vardır. Patileri miniktir, yuvarlak şekillidir. Kuyruğu başladığı noktada kalındır ve uçlara gidildikçe incelir. Mavi Rus Kedisine değildiği zaman ipeksi bir his verir, tüyleri çift katlıdır. Elastik ve seyrek olan tüyleri de gövdesinden daha şişkin görünür.

Tüy bakımı oldukça basit olan Mavi Rus Kedisini 2-3 günde bir tüyleri dik kalacak biçimde fırçalamak yeterlidir.

Russian Blue Kedi

Orijini bütün olarak öğrenilmemekle birlikte, ilk defa Rusya ’da görülmüştür. Daha sonra Avrupa ’dan tüm dünya ’ya dağılmıştır.

Öğrenilen bir söyleyişe göre bu Kedi ırkı kraliçe I. Elizabeth tarafından İngiltere ’ye getirtilmiştir. Daha Önceki zamanlarda Archangel Kedisi olarak öğrenilirken, bir İngiliz Kedi şovunda yabancı mavi Kedi olarak adlandırılmıştır. Bu Kedilerin Amerika ’ya seyahatleri ise, 1880 ’li senelere direnmektedir. İsveç ve İngiltere ’den sonra Amerika ’da da şöhret kazanmıştır. Sonrasında ise Asya ve Avrupa ’da tanınan Mavi Rus Kedisi, şuanda dünya ’da en çok sahiplenen Kedi ırklarından birisidir.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın