Muhabbet Kuşu Üretimi

Muhabbet Kuşları, konut içinde beslenmek için en çok seçim edilen evcil hayvanların başında kazanç. Renkli tüyleriyle son derece duyarlı olan bu sevimli kuşlar, tüm konut ulusunun alakasını sürüklemekte ve bakımı insana huzur vermektedir.

Muhabbet Kuşu Üretimi

Elbette ki huzur vermesi, bakımının basit olduğu anlamına gelmemektedir. Sıhhatli bir muhabbet kuşuna sahip olmak istiyorsak bakımına, yediği içtiği yemlerin tazeliğine ve yuvasının pak ve korunaklı olmasına itina göstermemiz gerekmektedir. Bir vakit sonra muhabbet kuşu yapımı, muhabbet kuşu besleyen herkesin alakasını sürüklemeye başlar. Öncelikle yapımın ebadı ehemmiyetlidir. Sadece kendi bir çift kuşunuzu üretebileceğiniz gibi, zorunlu teçhizatlara sahip büyük bir kafesteki kuşları da seri olarak üretebilirsiniz. Elbette ki bu kadar çok kuşun yapımı bir çift kuşun yapımına göre çok daha güç olacaktır.

Muhabbet kuşlarını üretmek için öncelikle faize yaşında, tüy dökme mevsiminde bulunmayan ve akraba olmayan iki adet sıhhatli kuş aynı kafese konulur. Bu yarıyıllarda kuşların yediklerinin tazeliği ve yiyecek kıymeti çok ehemmiyetlidir. Kuşlar bu vakit içerisinde pek çok kere beraber olurlar ve bu birlikteliğin neticesinde dişi 1 ila 6 arasında değişen rakamda yumurtlar. Yumurtalara değmemek ehemmiyet taşır. Dişinin ve erkeğin huzuru bozulmadığı ve bir somurtkanlık çıkmadığı takdirde son derece sıhhatli yavrulara kavuşmanız an sorunudur. Bazı vaziyetlerde yumurtalar boş çıkabilmektedir.

Muhabbet Kuşu Yavrusu

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın