Norwegian Forest (Norveç Orman Kedisi) Özellikleri

Yer:Norveç
Renkleri:çikolata rengi; leylak rengi; Himalaya modeli veya bu renklerin ve desenin beyazla karışımına sahip olan melez kedi renkleri haricindeki tüm renkler ve biçimler görülebilir.
Bakım: Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç defa taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Irk tarihlerini doğrular biçimde zeki, zarif ve dost canlısı
Tüy Biçimi:Kısmen uzun
Boyut:Büyük

Özellikleri

Karakteristik Vasati:7.5

Çocuklarla Uyuşma: 7

Hayvanlarla Uyuşma: 7

Hayvanlarla Uyuşma: 8

Sadakat: 8

Egzersiz Gereksinimi Vasati:7

Oyunculuk: 7

Hareket Gereksinimi: 7

Bakım Gereksinimi Vasati:5.5

Taranma: 6

Genel Bakım: 5

Söyleme

Irk, ilk olarak 1930 senesinde İskandinav yarım adasında görülmüştür. Bölgenin yerlisidirler. Yüzyıllardır kaba hayvanlarla ve dondurucu soğuklarla hayat çabası vermiştir. İklim olarak soğuk bölgelerde yaşayan Norwegian Forest, buna karşın oldukça adamcıl bir Kedi türüdür.

Adamcıl, balanslı, kendilerinden emin ve oyuncu bir yapıları vardır. Çocuklardan ve öbür kedilerden beğenirler. Sevecen ve yumuşak bir ses tonuna sahiptirler. Konut yaşamına basitçe geçim sağlayan Norwegian Forest türü Kediler, natürel hayattaki cinslerinin tırmanıcı ve avcı özelliklerini de taşırlar.

Yapısal olarak oldukça geniş hatlara sahip olan Norveç Orman Kedileri ’nin ağırlıkları üç kilo ile dokuz kilo arasında değişebilir. Düz bir burun ve yatsı bir surat yapısına sahip bu ırkın kedileri üçgen ve büyük bir baş yapısı ve kare ufak yapılı kulaklara sahiptirler. Yuvarlak ve eforlu bir çene yapıları vardır.

Patileri oldukça geniş ve yuvarlaktır. Tüyleri ise yumuşak ve uzundur. Boyun kısmında tüylerin yoğunlaşması sebebi ile yeleleri bulunur. Heybetli, eforlu ve adaleli bir görünüşleri bulunur.

Norwegian Forest Bakımı

Norwegian Forestlerin tüyleri oldukça uzun olduğu için İran Kedilerinde olduğu gibi günlük olarak fırçalanmalıdır. Bu ırk, tüylerinin karışmamasına ve kumpaslı görünmesine itina gösterdiği için kendi kendileri arınırlar. Özellikle tüy dökümü mevsiminde tüylerinin sık sıkı taranmasına dikkat etmelisiniz.

Norwegian Forest Beslenmesi

Piyasada bulunan bir hayli kedi mamasından kedinize en uygun olanı seçip kullanabilirsiniz. Bunun için baytarınızdan da takviye isteyebilirsiniz. Mama ambalajının üzerinde yaş ve kilosuna göre belirtilen ölçülerde kedinizi besleyebilirsiniz.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın