Ortalama Köpek Ağırlığı Nedir?

Hayvanlar evreninde en sadık hayvan olarak öğrenilen köpeklerdir. Şayet sizde bu sadık arkadaşlarınızdan birini edinmek istiyorsanız size faydalı olması ismine köpek maliyetleri hakkındaki bu yazıma göz atmalısınız.
Fakat baştan ihtarımızı yapalım köpek satın almak son alternatifiniz olmalı evvelinde sığınakları dolaşarak veya sahipsiz kalmış köpekleri sahiplenerek bu canlıların hayatına fayda sağlamanız en hayırlı olanıdır.

Yavru bir pug köpek satın almak istiyorsanız pug maliyeti 900tl den 2000tl ye kadar bulabilirsiniz. Fransız Buldog yavruları istiyorsanız fransız buldog maliyeti 600tl den başlayan maliyetle satın alabilirsiniz. Kopay köpeği ise en düşük 500tl olup 1500tl ye kadar bulabilirsiniz. Sibirya Kurdu yaşına göre 300 TL den başlayanları mevcuttur bu 900tl ye kadar çıkabilir, başka bir deyişle sibirya kurdu maliyeti takribî 600TL. Cane Corso cinsi ise azıcık fazla pahalı olup en düşük 850tl den başlayan maliyetle satın alabilirsiniz. Golden Retriever maliyeti en düşük 600tl den bulabilirsiniz King Doberman maliyetinı en düşük 600 TL den satın alabilirsiniz labrador Retriever maliyetleri ise 750tl ile 1600tl arasındadır. Rottweiller in maliyeti 500tl ile 1500tl arasında satın alabilirsiniz. Chow Chow en düşük 750tl den başlayıp 2000tl ye kadar çıkabilmektedir.

Tabi ki de bu köpek maliyetleri kesin maliyetler değildir. Yaşına ya da verilen eğitim vaziyetine göre farklılık gösterebilir.

Köpek almayı düşünüyorsanız almadan evvel kesinlikle sığınakları dolaşıp oradan kendinize yakın sezdiğiniz bir köpeği sahiplenmeniz en doğru olanıdır. Köpek alırken yaşamınızın ilerideki 10 15 senelik bir kısmı için mesullük altına girdiğinizi de unutmamanız gerekir. Unutmayın insanın yaşamı çok değişkendir. Üniversitede okuyorsanız tamamladığınızda ne olacağını, bekarsanız evlendiğinizde eşinizin isteyip istemeyeceğini, çocuğunuz yoksa çocuğunuz olduğunda köpeğin gidişatının ne olacağını, hatta sizin başınıza bir şey gelmesi halinde köpeği sahiplenecek birilerinin olup olmadığı gibi her olasılığı düşünüp buna göre bir karar vermeniz gerekir. Köpek almanın mesullüğü neredeyse devamlı bir bebeğe bakmak gibidir. Onunla ilgilenmeniz ve devamlı parasal ve manevi olarak yardım olmanız gerekir. Bu kararı 100 kere düşünüp bir kere uygulamalısınız.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın