Pug

Pug türü Köpekler, özellikleri itibariyle sahiplerine karşı aşırısıyla sadık, sevimli ve duygusal yapıdaki Köpek cinslerindendir.

Pug

Pug ’a bakmak için bahçeli bir konut koşul değildir. Toplu yaşanan yerlerde, özellikle konut veya apartman için uygun köpeklerdir.

Genel Bilgiler

Pug, sahibiyle veya başka insanlarla reyin oynamayı çok beğenir. Reyin oynayan çocuklar için yakın bir arkadaş, yakın bir dost olur. Isırmaya meyli olsa da hakikatinde iyi mizaçlıdır ve çok nadide olarak ısırır. Düz bacaklı ve kısa boyludur. Çok sıcak ve çok soğuğa karşı dayanıksızdır. Devingen bir hayvandır. Sıhhatlerini gözetmeleri için devamlı hareket halinde olmaları ve egzersizlerini yeteri kadar yapmaları gerekir.

Pug, daha çok bayan hayvanseverler tarafından sahiplenilen, onlara eşlik etmekte olan bir köpek türüdür. Mutlu ve hareketli olmaları, sadık olmaları onları bayanlar tarafından cezbeden özellikleridir. Çok zeki olmalarının yanında devamlı olarak tekerrür edilmesi gereken bazı kaideleri vardır. Ses başkalaşımlarına, ton başkalaşımlarına duyarlıdırlar, haykırmaya hiçbir biçimde gerek dinlenmez. Kızıldığını veya hoşlanıldığını ses tonlarından ayır edebilirler. Öteki konut hayvanlarıyla da aşırısıyla iyi geçinebilen bir köpek türüdür. İnatçı bir cins olarak öğrenilir.

Ana Vatanı

Pug ’ın orijini çok daha öncekilere katlanır. M.Ö 350 ’li senelerde ilk defa Asya kıtasında görülmüştür. Zamanla görünümünün ve kişiliğinin çok hoş olmasıyla popüler hale gelmiş ve Avrupa üzerinden tüm dünya ’ya dağılmıştır.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın