Resimli Kedi Cinsleri ve Adları

Resimli Kedi Cinsleri ve Adları
Hayvan severlerin konutlarında beslemek isteyeceği evcil hayvanlardan biride kedidir. Kediler, her ne kadar bir yapıya sahip olsa da kısa bir eğitim yarıyılından sonra, konut ulusuna alışma gösterirler. Kediler suyu beğenmeseler dahi kendilerini devamlı arınırlar. Değişik hayvanlara oranla daha suskun olması sebebiyle konutlarda daha çok beslenen hayvan cinsleri arasında yer almaktadırlar.

Kedi CinsleriKedi beslemek isteyenler bir hayli cinsi ile karşılaşırlar. Bunlardan kimileri; Ankara kedisi, Bengal, İran Kedisi, Sibirya Kedisi, Tekir Kedi, Siyam Kedisi, Karayak kedisi olmak üzere en çok tesadüfülen türleri arasında yer almaktadır. Kediler beğenilen ve konutlarda beslenilen evcil hayvan arasında yerini almaktadır. En kocaman kedi ırkı Ragdoll en küçük kedi ırkı ise Singapura ’dır. Kediler senede 2-3 kez hamilelik yarıyılı geçirebilmektedirler. Doğumlarında ise 1 ile 8 arasında yavru doğurabilmektedirler. Kediler memeli hayvanlar içerisinde en çok uykuya düşkün hayvandırlar. Araştırmalar neticesinde gün 24 saat içerisinde 16 saati yatarak geçirdikleri tespit edilmiştir.

Kediler çok hareketli ve efor sarf eden hayvanlar arasındadır. Azıcıkta onun tesiri ile uyku oranları daha da fazla çoğalmaktadır. Beğenilen ve önemsenerek konutlarında beslenen hayvan cinsleri arasında olan kedilerin bakımları da sahipleri tarafından ehemmiyetle yetersizsiz olarak yaptırılmaktadır.

Hayvan Sitesi

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın