Scottish Fold Özellikleri

Yer:A.B.D.
Renkleri:Mavi, kırmızı, beyaz-siyah, krem, duman, chinchilla, portakal renklerde, tekir, parçalı ve iki renkli; gümüş tekir, gölgeli gümüş, gölgeli altın, siyah duman, bir hayli renk görülebilir.
Bakım:Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç defa taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Uslu, uysal mizaçlı, yumuşak sesli, evine bağlı, reyin oynamaktan beğenir.
Tüy Biçimi:Kısa
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik Vasati:6.75

Çocuklarla Uyuşma: 6

Hayvanlarla Uyuşma: 6

Hayvanlarla Uyuşma: 7

Sadakat: 8

Egzersiz Gereksinimi Vasati:5

Oyunculuk: 5

Hareket Gereksinimi: 5

Bakım Gereksinimi Vasati:5

Taranma: 5

Genel Bakım: 5

Söyleme

Scottish Fold uslu, uysal ve oldukça yumuşak seslidir. İnsanlara ve yeni civarlara basitçe alışabilir. Sahibinin yanında olmayı hoşlanır. Kucakta olmayı pek beğenmez. İlgi odağı olmayı hoşlanır. Reyin oynamaktan beğenir. Atılan bir nesneyi sahibine geri getirebilmesi dikkat çekici bir özelliğidir. Öteki hayvanlarla iyi uyuşur. Konforlu bir etrafı hoşlanır. Yalnızlıktan hiç sevmez.

Scottish Fold

Orta seviyede bakıma gereksinimi vardır. Tüylerini haftada birkaç defa fırçayla taramak gerekir.

Fiziksel Özellikleri

Görünüş olarak minik ve içe doğru kıvrık kulakları vardır. Kulakları alt yukarıya hareket edebilir. Dikkatli bir ırktır. Scottis Fold ’ların yuvarlak ve geniş bir kafa yapısı vardır. Dişleri sıhhatlidir ve eforlu bir çenesi vardır. Ağız yapısı azıcık dışa doğru ve uzundur. Kıvrımlıdır. Gülen bir yapısı vardır. Gözleri geniş, yuvarlak ve birbirinden ayrıktır. Genellikle altın ya da bakır renginde gözlere sahiptir. Bazen iki renkte de olabilir. Geniş göğüsleri ve gelişmiş omuzları vardır. Orta büyüklüktedir. Bacakları kısadır. Ama eforludur de. Yuvarlık hatlı bir kedidir. Bedeni adalelidir. Kıvrık kulakları ile tanınırlar.

Yavrular

Yavrular düz kulaklı doğar. Büyüdükçe, takribî olarak 3 hafta sonra kulaklar kıvrıklaşmaya başlar. Bir hastalık halinde ve sıcak havalarda kıvrıklığı eksilir. Öteki kedilere göre kulak salgısı daha fazladır.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın