Sibirya Kedisi Özellikleri

Yer:Rusya
Renkleri:Benek olmaması koşuluyla tüm renkler ve biçimler görülebilir.
Bakım:Oldukça bakım gerektirir; kumpaslı olarak taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Balanslı, suskun, cesur
Tüy Biçimi:Kısmen uzun
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik Vasati:7.75

Çocuklarla Uyuşma: 8

Hayvanlarla Uyuşma: 8

Hayvanlarla Uyuşma: 8

Sadakat: 7

Egzersiz Gereksinimi Vasati:7

Oyunculuk: 8

Hareket Gereksinimi: 6

Bakım Gereksinimi Vasati:4

Taranma: 3

Genel Bakım: 5

Söyleme

Sibirya Kedisi‘nin zarif ve sevecen bir yapısı vardır. Gerçeğinde kediden çok köpeğe yatkın bir kişiliği vardır. Çocuklarla ve öbür hayvanlarla oldukça iyi uyuşur.

Sibirya Kedisi

Sibirya Kedisi ’nin orijini Rusya ’dan kazanç. Rusya ’nın yerli ve natürel kedileridir. Konutta bakımı basittir. Tüylerinin kumpaslı olarak taranması gerekir. Tüylerinin alt katmanı kalındır. İlkbaharda ve güzde tüy döker. Haftada en az 1 kere bakım yapılması gerekir. İlkbahar ve güz haricinde çok tüy dökmezler.

Tüylerinde benek yoktur. Onun haricinde her renkte görülebilir. Cadde kedileri gibi yaşadıklarından dolayı her renkte görülmeleri muhtemeldir. Sibirya Kedisi, tırmanmayı çok hoşlanır. Zekidir ve sahiplerine çok bağlıdır. Adını öğrenir. Problem çözme hünerine sahiptir, çağırdığınızda kazanç ve tıpkı köpekler gibi peşinizden kazanç. Yabancılara karşı saldırgan değildir. Çevik bir yapısı vardır.

Görünümü ve Fiziksel Özellikleri

Sibirya Kedisi, orta büyüklüktedir ve eforludur. Adaleli bir yapıları vardır. Sırtı uzun ve hafif bir biçimde meyillidir. Arka bacakları ön bacaklarına göre azıcık daha uzundur. Patileri yuvarlak ve orta büyüklüktedir. Yuvarlaktır. Kafası, yuvarlak hatlı ve üçgen biçimindedir. Kulakları diktir, orta büyüklükte ve geniş bir yapıdadır.

Sıhhatli, sportif ve çevik bir yapısı vardır. Soğuk abuhavalara karşı dayanıklıdır. Yavaş olgunlaşır. Sibirya kedisi ’nin olgunlaşması 4 sene kadar sürebilir.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın