Tonkinese Özellikleri

Yer:A.B.D/Kanada
Renkleri:Natürel vizon rengi; mavi vizon rengi; şampanya vizon rengi; platin vizon rengi
Bakım:Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç defa taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Sahibine sevgi gösteren, oyuncu, ılımlı ve suskun karakterli
Tüy Biçimi:Kısa
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik Vasati:7.5

Çocuklarla Uyuşma: 7

Hayvanlarla Uyuşma: 7

Hayvanlarla Uyuşma: 8

Sadakat: 8

Egzersiz Lüzumu Vasati:9

Oyunculuk: 8

Hareket Lüzumu: 10

Bakım Lüzumu Vasati:5

Taranma: 2

Genel Bakım: 8

Söyleme

Konutunuzun içinde müthiş hoşluğuyla salına salına dolaşacak, kucağınıza gelip kendisini beğendirecek büyüleyici bir görünüşe sahip olan Tonkinese türü Kediler, Kedi severlerin en gözde seçimlerinden biridir. Konutta hareketli, sevecen, duygusal, zeki ve şefkatli bir arkadaş arayanlar için en yerinde tercihtir.

Genel Özellikler

Tonkinese, birbirine yakın iri parlak gözleriyle her ayrıntıyı basitlikle seçebilir. Hoşluğuyla olduğu kadar hareketli ve oyuncu yapısıyla da beğenilen bir cinstir. Kıvrık burnu, uzun suratı ve apaçık olmayan düz çenesi suratında hoş gözlerinin daha çok dikkat sürüklemesini sağlar. Güçlü adaleleri olan bu cins, ince bacaklara ve yuvarlak patilere de sahiptir. Farklı tonlardaki vizon renkleriyle eşsiz bir hoşluk sergiler. Nitelikli ve kısa tüyleri vardır. Siyam kedisi ve Burmese ırklarının karışımından oluşan melez bir ırktır.

Reyin oynamaktan ve alakadan çok seven Tonkinese, sosyal bir kedi cinsidir. Fırça Atılmayı hiç hoşlanmayan, duygusal bir şahsiyete de sahiptir. Yoğun bir alaka isterler. Sahiplerine olan bağlılıkları ve oyunculuklarıyla da sizi etkilemeyi ve lüzum dinledikleri alakayı almayı muvaffak olurlar.

Bakımı ve Beslenmesi

Bakımı fazla güç olmasa da, tüyleri kumpaslı olarak taranma lüzumu dinler. Ayrıca banyosunu da aksatmamak ve kumpaslı olarak arınmak gerekir.

Tonkineselerin perhizlerine itina gösterilmesi ve uygun ölçülerde zamanında beslenmesi ehemmiyetlidir. Hareketli oldukları için çok tez acıkabilirler, aşırısıyla iştahlı olabilirler. Türüne ve yaşına uygun mamalarla beslenmeleri tüylerinin parlak görünmesi ve sıhhatli yaşaması için ehemmiyetlidir. Belirli aralıklarla verilecek olan yaş mamaları da büyük bir iştahla besindir.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın