Yavru Ördek Bakımı

Ördekler de aynı Civcivler gibi konut etrafına uygun hayvanlar değildirler. Zira yavruyken çok sevimli olan ve beslenebilir olarak görülen Ördekler ve Civcivler, geliştiklerinde konutta beslenme için birer mesele haline gelebilmektedir.

Yavru Ördek Bakımı

Ördekler suyu çok beğenen canlılardır. Bu sebeple konut etrafında böyle bir civar yaratmak güçtür. Leğende beslemek ise yavru Ördekler için uygun bir civar olmaktan uzaktır. Zira su bir müddet sonra kirlenerek sıhhatsiz bir civar yaratacaktır. Suyun devamlı olarak yenilenmesi gerekir. Bahçeli bir konutta yaşanılıyorsa, ördeklere uygun bir civar sağlamak daha basit olabilir. Yavru Ördekler çok narin ve korunmasız hayvanlardır. Onlara konutta bakmaya karar verildiyse emin başlı kaidelere uymak gerekir. Misal olarak yavru Ördekler elle yakalanmaktan pek beğenmezler. Bu sebeple devamlı olarak ve zorunlu olmadıkça ele almaktan sakınmak gerekir ve sıkmamaya itina gösterilmelidir.

Yavru Ördekler doğumlarından sonra ilk 15 gün süresince boğulma riskine karşı suya sokulmamalıdır. Bu vaktin ardından Ördeklerin suya olan lüzumu çoğalacaktır. Yavru Ördeklerin bulunduğu yerde kesinlikle taze ve nitelikli yem ve pak su bulunmalıdır. Ördeklerin içmesi için pak ve taze su yanlarında bulundurulmalıdır. Suluk kullanılması bu açıdan daha iyi olacaktır. Yavru Ördeklerin tüyleri seyrek olduğu için sudan çıktıktan sonra üşütmeleri olasılığı bulunmaktadır. Bu sebeple günün muhakkak saatlerinde bir ampul dayanağıyla ısınmaları sağlanabilir.

Hayvan Sitesi

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın