Yavru Ördekler Ne Yer?

Yavru Ördekler Nasıl Beslenir?

Gerçeğinde ördekler de tıpkı civcivler gibi konut civarına uygun değildirler. Zira yavru iken oldukça sevimli olan ve beslenebilir olarak idrak edilen ördek ve civcivlerin geliştikleri zaman konutta beslenmeleri büyük bir mesele haline dönüşebilmektedir. Yeniden de konutta ördek besleyecekseniz bakımı ve beslenmesine dikkat faktörüz gerekir.

Yavru Ördeklerde Beslenme ve Bakım

Ördekler genel itibari ile suyu oldukça beğenen canlılardandır. Bu nedenle konut içerisinde onların beğenebilecekleri stilde bir etraf yaratabilmek oldukça güçtür. Ördeği leğende beslemek ise onun için uygun bir civarın çok ötesindedir. Zira su çok kısa bir müddet zarfında kirlenir ve yavru ördek için sıhhatsiz bir etrafa dönüşür. Bu nedenle suyun kumpaslı olarak yenilenmesine dikkat etmek gerekir.

Eğer bahçeli bir konutta yaşıyorsanız ördeğiniz için uygun bir etraf sağlamanız çok daha basit olacaktır. Yavru ördekler oldukça narin ve korunmasız hayvanlardır. Onlara konutta bakmaya karar verdiyseniz kesinlikle dikkat edilmesi gereken muhakkak kaideler vardır. Misal ile anlatmak gerekirse yavru ördekler el ile yakalanmaktan beğenmemektedir. Bu nedenle daimi olarak ve lüzumlu olmadığı sürece ördeği ele almaktan sakınmak ve sıkmamaya itina göstermek gerekir.

Yavru ördekler doğumlarının ardından ilk 15 gün boğulma riski yaşamamaları ismine suya sokulmamalıdırlar. Ancak bu müddet zarfının ardından ördeklerin suya olan ihtiyaçları çoğalır. Yavru ördeklerin oldukları yerde kesinlikle nitelikli ve taze yemin yanı gizeme pak su bulundurulmalıdır. Ördeklerin içmesi ismine taze ve pak su bulundurmaya özellikle dikkat edilmelidir. Ördeklerin su gereksinimlerini giderebilmek ismine suluk kullanılması da oldukça usçu bir seçenektir. Yavru ördeklerin henüz tüyleri seyrek olması nedeni ile sudan çıkmalarının ardından üşütme olasılıkları bulunur. Bu nedenle bir ampul desteği ile günün muhakkak saatlerinde ısınmalarını sağlayabilirsiniz.

Ördekler genel olarak ekmek, öğütülmüş hububat, darı, buğday, pirinç gibi yemleri, salatalık, marul ve yonca gibi değişik sebzeleri hoşlanarak yerler. Oldukça sevimli hallerinde aldığınız ördeklerinizin geliştikçe sevimliliklerini de geride vazgeçeceklerini göz önünde bulundurarak ördek alıp almama mevzusunda karar vermeniz çok daha sıhhatli olacaktır. Bahçeli bir konutunuzun olması ördek beslemek için çok daha uygundur.

 

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın