Yerli Muhabbet Kuşları

Yerli Muhabbet Kuşları, öbür Muhabbet Kuşlarına göre oldukça ufak olan bir cinstir. Ebatları neredeyse bir serçe ile aynı olurlar. Görünüm olarak öbür Muhabbet Kuşlarından daha ufak olmalarına karşın şahsiyet olarak öbür Muhabbet Kuşlarıyla aynı özellikleri sergilerler.

Kafaları çok ufak olan yerli Muhabbet Kuşları tohumla beslenirler. Genellikle tabiatta toplu olarak yaşamayı hoşlanırlar bu surattan da evcilleştirildiklerinde azıcık alaka odağı olmak isterler. Fakat ilgilenemediğiniz gidişatlarda da onun alakasını sürükleyecek oyuncakların kafeslerinde olması oyalanabilmeleri açısından iyi olacaktır. Zira yerli Muhabbet Kuşları da enerjilerini bütün olarak atamadıklarında kafeslerinde oldukça somurtkan olabilirler.

Yerli Muhabbet Kuşları

Yerli Muhabbet Kuşları hemen hemen her Petshop ’ta bulabileceğiniz cinsten bir Muhabbet Kuşudur. Ülkemizde çiftleştirilerek arttırıldığı yerler çoğunluktadır. Muhabbet Kuşlarının genel özelliği olan patavatsızlık, yerli Muhabbet Kuşlarında da mevcuttur. Zati Muhabbet Kuşu denilmelerinin nedeni patavatsız oluşları suratındandır. Hakikatinde bu kuşlar Papağanların çok ufak bir cinsidir.

Konuşma özelliği Papağanlarda olduğu gibi yerli Muhabbet Kuşlarında da vardır. Dişi olanları küçük tefek birkaç kelime ezberleyebilirken, erkek yerli Muhabbet Kuşları lüzumlu eğitimi ve alakayı gördüklerinde oldukça fazla kelime ezberleyebilirler. Bakımları oldukça basit olan yerli Muhabbet Kuşlarından birine sahip olmak isterseniz, onunla ilgilendiğinizde ne kadar sevimli olduklarını göreceksiniz.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın