Yeşil Enseli Loriket

Papağan cinslerinin en renklisi ve belki de en şirini olan Yeşil Enseli Loriket; tabiatta Avustralya, Endonezya, Papua Yeni Gine gibi ülkelerde yaşamaktadır. Papağanlar arasında güç bulunan cinsler arasında ilk sıralarda kazanç.

Genel Özellikler

Yeşil Enseli Loriket ’in vasati boyu 25 cm. ’dir. Ömrü hayat niteliğine bağlı olarak 20-25 sene kadardır. Cinsiyetleri basit ayırt edilebilir olmadığından dolayı, ancak bilimsel tespitler neticesinde bilinebilmektedir. Deoksirübo Nükleik Asit testi

Yeşil Enseli Loriket ’in kuluçka yarıyılı 24 gün sürer. Yavrular yumurtadan çıktıktan sonra tüylenme zamanları 70 gün gibi bir vakit zarfına reelleşir. Orijini, genel olarak Asya ve Avustralya olarak öğrenilmektedir.

Üretken bir kuş cinsi olduğundan dolayı Yeşil Enseli Loriket Papağanlarında eş yakalattıysanız en az birkaç kere yavru almak muhtemel olabilmektedir.

Beslenmeleri, değişik papağan cinslerine göre çok muhteliftir. Nitelikli tohumları, meyveleri, hazır yemleri hatta elma ve üzümü dahi yedikleri öğrenilmektedir.

Bu Papağanlar aynı zamanda oldukça ötücü kuşlardır. İyi bir eğitim verildiği takdirde, konuşma kabiliyetini çok iyi bir biçimde gösterecektir.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın