York Chocolate Özellikleri

Yer:A.B.D
Renkleri:çikolata rengi; lila; lila-beyaz; beyaz
Bakım:Fazla bakım gerektirmez; haftada bir defa taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Yabancılara karşı tedbirli ve utangaç; bir bireyi sahip olarak özümseyen ve onun yanından bölmeyen; kucaktan beğenen; içgüdüleri eforlu; gösteri yapmaktan ve sudan beğenen; zeki; etkin; sevecen
Tüy Biçimi:Kısmen uzun
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik Vasati:8.5

Çocuklarla Uyuşma: 8

Hayvanlarla Uyuşma: 6

Hayvanlarla Uyuşma: 10

Sadakat: 10

Egzersiz Gereksinimi Vasati:8

Oyunculuk: 8

Hareket Gereksinimi: 8

Bakım Gereksinimi Vasati:4

Taranma: 4

Genel Bakım: 4

Söyleme

Kedileri çok beğeniyorsunuz ama tüylerine karşı alerjiniz var ve ne kadar isteseniz de yanaşamıyorsunuz. O zaman York Chocolate türü küçüğe bir şans tanıyabilirsiniz.

Tüylerinin alt katmanı olmadığı için alerjilere neden olan kaynak ortadan kalkmış oluyor. Bu surattan bu ırkların alerjiye neden olmadığı öğreniliyor.

Irkın Özellikleri

Suskun ve utangaç bir yapıya sahip olan York Chocolate ırkı kediler konutta kendilerine bir bireyi seçerler ve yalnızca ona giderler. En zeki ve şefkatli kedi ırklarından biridir. Yabancılara karşı oldukça utangaç ve tedbirli olan bu kediler yalnızca bir şahsa bağlı oldukları için uydu Kedi olarak da şöhret yapmışlardır.

Sezgileri oldukça eforlu olan bu ufaklar suskun da olsalar ortada gezerken ırklarına has bir mırıltı sesi çıkarırlar. Ayrıca bu eşsiz ırkın bir değişik ehemmiyetli özelliği de suyu çok hoşlanmasıdır. Başka Bir Deyişle banyoda dahi sizi yalnız vazgeçmeyebilir. Bu gidişat eksantrik bir vaziyettir. Zira çoğu Kedi türü suyu beğenmek bir yana, nefret eder.

Orta uzunlukta tüyleri, yuvarlak kafa yapısı, orta ebatlarda adaleli ve elastik beden yapısı vardır. Gözleri badem biçimindedir ve ela bal rengi yeşil renklerde olabilir. Yeni doğan yavrularda tüyler kısa olsa da geliştikçe klasik boylarına erişir. Baş, boyun etrafı, omuzlar ve yan taraflarındaki tüyleri daha uzundur.

Bakımı

Çikolata rengi bu kedicikler fazla bakım gerektirmeyen özellikleriyle sahiplerini yormazlar. Haftada bir taranması yeterlidir. Tüylerinin alt katmanı olmamasından dolayı tarama operasyonu da çok uzun sürmez.

Beslenmesi

Özel bir perhiz gerektirmeyen bu ırkın kedileri, yaşlarına uygun nitelikli ve emin mamalar yiyerek sıhhatli bir biçimde yaşarlar.

sizlere petbilgileri.com farkıyla sunulmuştur

Cevap bırakın